Gümrük Müşavirleri Derneklerine Menşe Kuralları Eğitimi Verildi

Gümrük Müşavirleri Dernekleri üyelerinin katılımıyla, 23 Mayıs 2022 tarihinde "Dış Ticarette Menşe Kuralları ve En Son Uygulamaları" konulu çevrimiçi eğitim programı gerçekleştirilmiştir.

26 Mayıs 2022

Ankara Gümrük Müşavirleri Derneğinin talebi üzerine, İstanbul, İzmir, Mersin ve Bursa Gümrük Müşavirleri Derneklerinin üyelerinin de katılımıyla, 23 Mayıs 2022 tarihinde "Dış Ticarette Menşe Kuralları ve En Son Uygulamaları" konulu çevrimiçi eğitim programı gerçekleştirilmiştir.

Programda Gümrükler Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanları tarafından “Tercihsiz Menşe Kuralları ve İGV/EMY Uygulamaları”na ilişkin bir sunum gerçekleştirilmiştir. Ardından Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanları tarafından "Serbest/Tercihli Ticaret Anlaşmaları Kapsamında Tercihli Menşe Kuralları ve Belgeleri" konulu eğitim verilmiştir.

Eğitimin ardından gümrük müşavirlerinin sorularına yanıt verilmiş, Dernek üyelerince eğitimin kendileri için çok verimli geçtiği ve tekrarlarının yapılmasının faydalı olacağı bilgisi verilmiştir.